Další projekty

Výběr z dalších projektů, které Nadace sportující mládeže v minulosti realizovala.

 

Povodně 2002

 

Ničivé povodně v srpnu 2002 zasáhly v Plzni také mnoho sportovišť a sportovních zařízení. Řadu z nich ke své sportovní činnosti a aktivnímu trávení volného času využívaly děti a mládež. Nadace sportující mládeže se proto rozhodla zareagovat na obtížnou situaci, do níž se řada sportovních oddílů dostala vypsáním mimořádného grantového okruhu "Povodně 2002". Přírodním živlem zasažené plzeňské sportovní subjekty si nakonec rozdělily částku ve výši 300 000,- Kč.

 

Setkání zástupců neziskového sektoru

 

Předseda správní rady Nadace sportující mládeže Mgr. František Berka s paní Lívií Klausovou na setkání zástupců neziskového sektoru.

 

 

 

 

 

 

Olympiáda dětí a mládeže

 

Olympiáda dětí a mládeže je projekt Českého olympijského výboru. Za cíl si klade přispět ke sportovnímu a kulturnímu vyžití mladých lidí, šířit myšlenky olympismu a zdravé soutěživosti mezi mládeží. Jedná se o jednu z akcí, které Nadace plánuje podporovat i do budoucna.

 

 

 

 

 

Swim Cup

 

V roce 2003 přivítala Plzeň Swim Cup – světové setkání středoškolských družstev v plavání, kde vrcholné sportovní výkony nejsou cílem, ale dané sportovní odvětví je prostředkem k seznámení a k přátelskému setkání.

 

 

 

 

 

Seminář "Jak podporujeme výběr a výchovu sportovních talentů"

 

Navázat nové kontakty, podělit se o své zkušenosti a iniciovat obdobné programy zaměřené na podporu talentovaných sportovců v ostatních regionech ČR. To byly hlavní záměry semináře, který pro zástupce krajů přichystala Nadace sportující mládeže.

Aktuality

Mladí sportovci se mohou ucházet o podporu
Nadace sportující mládeže, jejímž zřizovatelem je město Plzeň, vypsala granty na podporu sportovních nadějí.
Při zahájení SPORTMANIE se projde nad hlavami diváků akrobatka na laně
Desetidenní atraktivní sportovní akce pro celé rodiny Letní SPORTMANIE Plzeň 2017, již pořádá město Plzeň, odstartuje v pátek 18. srpna ve 20 hodin v amfiteátru za OC Plzeň Plaza.
Festival Sportu se uskuteční již příští středu (21. 6. 2017)
Již 4. ročník Festivalu Sportu přinese opět den plný pohybu, sportu a dobré zábavy. V OC Plzeň Plaza a přilehlém parku bude ve středu 21. 6. 2017 nachystáno více než 50 sportovních stanovišť, kde si návštěvníci na vlastní kůži budou moci vyzkoušet nejen tradiční, ale i méně obvyklé sportovní aktivity. Chybět nebude ani bohatý taneční program nebo jedinečná 30 metrů dlouhá skluzavka.
Při Sportovních hrách mateřských škol se bavilo přes 500 dětí
Více než 500 dětí z 25 plzeňských mateřských škol se zúčastnilo 2. ročníku Sportovních her mateřských škol, který se uskutečnil na Atletickém stadionu města Plzně.

Partneři