TOP Junior Sport Plzeň

Co je TOP JSP

 

Program Nadace sportující mládeže v rámci něhož podporuje a spolupodílí se na konání vrcholných sportovních akcí pro mládež. Dané akce se na území našeho města musí pořádat tradičně a musí představovat špičku mládežnických soutěží v České republice. Nadace sportující mládeže má zájem přispět k tomu, aby se postupně dostaly na ještě vyšší společensko-sportovní úroveň a byly i nadále svázány s městem Plzní.Naším záměrem je, aby tyto akce byly vnímány jako příspěvek k šíření dobrého jména města Plzně nejen v České republice, ale i zahraničí. Chceme, aby přispěly i k podpoře rozvoje cestovního ruchu s cílem získat, především prostřednictvím jejich zahraničních účastníků, další návštěvníky Plzně a jejího okolí.

 

Akce momentálně zařazené do TOP JSP:

 

1. Memoriál Stanislava Štrunce – fotbal, starší dorostenci, FC Viktoria Plzeň

2. EX Plzeň Wilson Cup – tenis, junioři, TK Slavia PU Plzeň

3. Setkání olympijských nadějí (Meeting of the Shooting Hopes Plzeň) – střelba, junioři, SSK města Plzně

4. Czech Karate Open – Euro Grand Prix – karate, děti, dorost a junioři, Club Karate Plzeň

5. Memoriál Miroslava Šafra (házená)

 

Do roku 2012 byl součástí TOP JSP také Evropský pohár mládeže generála Pattona v moderním trojboji, mládež do 16 let, Pětibojařské sportovní centrum v Plzni.

Aktuality

Mladí sportovci se mohou ucházet o podporu
Nadace sportující mládeže, jejímž zřizovatelem je město Plzeň, vypsala granty na podporu sportovních nadějí.
Při zahájení SPORTMANIE se projde nad hlavami diváků akrobatka na laně
Desetidenní atraktivní sportovní akce pro celé rodiny Letní SPORTMANIE Plzeň 2017, již pořádá město Plzeň, odstartuje v pátek 18. srpna ve 20 hodin v amfiteátru za OC Plzeň Plaza.
Festival Sportu se uskuteční již příští středu (21. 6. 2017)
Již 4. ročník Festivalu Sportu přinese opět den plný pohybu, sportu a dobré zábavy. V OC Plzeň Plaza a přilehlém parku bude ve středu 21. 6. 2017 nachystáno více než 50 sportovních stanovišť, kde si návštěvníci na vlastní kůži budou moci vyzkoušet nejen tradiční, ale i méně obvyklé sportovní aktivity. Chybět nebude ani bohatý taneční program nebo jedinečná 30 metrů dlouhá skluzavka.
Při Sportovních hrách mateřských škol se bavilo přes 500 dětí
Více než 500 dětí z 25 plzeňských mateřských škol se zúčastnilo 2. ročníku Sportovních her mateřských škol, který se uskutečnil na Atletickém stadionu města Plzně.

Partneři