Výstavy Plzeň

Výstavy se sportovním zaměřením

Popularizace sportu zejména u mladé generace, představení úspěchů sportovních nadějí. Takové jsou hlavní záměry výstav, které Nadace pořádá. Obvykle jsou koncipovány do několika částí. Část věnovaná úspěchům mladých sportovců má obrazové doplnění dokreslující daného sportovce či disciplinu.

Další prostor je věnován zajímavostem přitahujícím širokou veřejnost – vzácné medaile, dresy či jiné relikvie vynikajících sportovců, sportovní fotografie profesionálů v kombinaci třeba s ukázkou sportovní trofeje (pohár pro mistry světa v hokeji) nebo autogramiádou. Poslední část bude prezentovat nejvýznamnější sportovní akce mladé generace v nejbližším období.

 

Aktuality

Omezení doby pro osobní konzultace
Během července a srpna je doba pro osobní konzultace omezena na pondělí a středu od 10 do 12 hod. Případné návštěvy kanceláře NSM mimo tuto dobu doporučujeme předem domluvit.
Festival Sportu se uskuteční již příští středu (21. 6. 2017)
Již 4. ročník Festivalu Sportu přinese opět den plný pohybu, sportu a dobré zábavy. V OC Plzeň Plaza a přilehlém parku bude ve středu 21. 6. 2017 nachystáno více než 50 sportovních stanovišť, kde si návštěvníci na vlastní kůži budou moci vyzkoušet nejen tradiční, ale i méně obvyklé sportovní aktivity. Chybět nebude ani bohatý taneční program nebo jedinečná 30 metrů dlouhá skluzavka.
Při Sportovních hrách mateřských škol se bavilo přes 500 dětí
Více než 500 dětí z 25 plzeňských mateřských škol se zúčastnilo 2. ročníku Sportovních her mateřských škol, který se uskutečnil na Atletickém stadionu města Plzně.
Sportovních her mateřských škol v Plzni se zúčastní stovky dětí
Druhý ročník Sportovních her mateřských škol se uskuteční v úterý 16. května 2017 na Atletickém stadionu města Plzně, v případě nepříznivého počasí v atletickém tunelu. Akce vznikla z podnětu Nadace sportující mládeže a pořádá ji město Plzeň ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Pohyb a zdraví.

Partneři