Výstavy Plzeň

Výstavy se sportovním zaměřením

Popularizace sportu zejména u mladé generace, představení úspěchů sportovních nadějí. Takové jsou hlavní záměry výstav, které Nadace pořádá. Obvykle jsou koncipovány do několika částí. Část věnovaná úspěchům mladých sportovců má obrazové doplnění dokreslující daného sportovce či disciplinu.

Další prostor je věnován zajímavostem přitahujícím širokou veřejnost – vzácné medaile, dresy či jiné relikvie vynikajících sportovců, sportovní fotografie profesionálů v kombinaci třeba s ukázkou sportovní trofeje (pohár pro mistry světa v hokeji) nebo autogramiádou. Poslední část bude prezentovat nejvýznamnější sportovní akce mladé generace v nejbližším období.

 

Aktuality

Mladí sportovci se mohou ucházet o podporu
Nadace sportující mládeže, jejímž zřizovatelem je město Plzeň, vypsala granty na podporu sportovních nadějí.
Při zahájení SPORTMANIE se projde nad hlavami diváků akrobatka na laně
Desetidenní atraktivní sportovní akce pro celé rodiny Letní SPORTMANIE Plzeň 2017, již pořádá město Plzeň, odstartuje v pátek 18. srpna ve 20 hodin v amfiteátru za OC Plzeň Plaza.
Festival Sportu se uskuteční již příští středu (21. 6. 2017)
Již 4. ročník Festivalu Sportu přinese opět den plný pohybu, sportu a dobré zábavy. V OC Plzeň Plaza a přilehlém parku bude ve středu 21. 6. 2017 nachystáno více než 50 sportovních stanovišť, kde si návštěvníci na vlastní kůži budou moci vyzkoušet nejen tradiční, ale i méně obvyklé sportovní aktivity. Chybět nebude ani bohatý taneční program nebo jedinečná 30 metrů dlouhá skluzavka.
Při Sportovních hrách mateřských škol se bavilo přes 500 dětí
Více než 500 dětí z 25 plzeňských mateřských škol se zúčastnilo 2. ročníku Sportovních her mateřských škol, který se uskutečnil na Atletickém stadionu města Plzně.

Partneři