NSM slaví 25 let. Svoji činnost nyní představuje v Techmanii

09.07.2018

Až do konce srpna mohou návštěvníci Techmania Science Center navštívit expozici Talent. A protože Nadace sportující mládeže (NSM), která slaví 25 let činnosti, má s talentem – tím sportovním – také co do činění, je tato expozice doplněna o právě o prezentaci NSM.

  • NSM slaví 25 let. Svoji činnost nyní představuje v Techmanii
    NSM slaví 25 let. Svoji činnost nyní představuje v Techmanii

Každý z nás je jedinečný, každý si může najít směr,  ve kterém je nadaný, nebo naopak v čem má rezervy. Expozice v Techmanii je určená návštěvníkům od 8 do 100 let, úkoly v jednotlivých stanovištích jsou rozděleny podle věku návštěvníků.

Vedle osmi stanovišť, která se zaměřují na jednotlivé druhy talentů, se návštěvníci mohou zastavit také v části přibližující činnost Nadace sportující mládeže za 25 let jejího trvání. Nechybí přehled významných milníků v činnosti Nadace nebo medailonky sportovních osobností, které NSM podporují. Celkově však prezentace není zaměřena pouze do minulosti, ale představuje i aktuální záběr činnosti NSM.

 Ten v sobě zahrnuje celou řadu aktivit od podpory sportovních talentů prostřednictvím grantu nazvaného příznačně Talent Plzeň, podpory špičkových mezinárodních sportovních akcí pro mládež v Plzni, ale také realizaci vlastních projektů jako je Pohyb 1P, Festival Sportu a další.

  • ČASPV
  • ČSS
  • SSS ČR