Sportovci Plzně 2017 jsou Tomáš Chocholatý a Kateřina Skypalová

28.03.2018

Nadace sportující mládeže ve spolupráci s městem Plzeň připravila anketu Sportovec Plzně 2017 v kategorii staršího žactva a dorostu. Jejími vítězi se stal plavec Tomáš Chocholatý ve starším žactvu a atletka Kateřina Skypalová v kategorii dorostu.

• Sportovci Plzně 2017 jsou Tomáš Chocholatý a Kateřina Skypalová

V mladším žactvu, vyhlašovaném bez pořadí, byli oceněni lukostřelec Daniel Bouřil, atletka Viktorie Jánská, plavec a moderní pětibojař Matěj Sladký a Kamila Peštová, která se věnuje koloběhu.

Kategorii staršího žactva opanoval plavec PK Slavia VŠ Plzeň Tomáš Chocholatý. K triumfu mu pomohla bohatá medailová sbírka z Olympiády dětí a mládeže v Brně, stejně jako bohatá medailová sklizeň z republikových mistrovství.

Dále byli v kategorii staršího žactva oceněni Martin Kočandrle (běh na lyžích), Filip Matějovič (triatlon), Barbara Píchalová (atletika), Nikol Soustružníková, Simona Spěšná (obě cyklistika) a Michaela Štěrbová (moderní pětiboj).

Vítězkou a držitelkou titulu Sportovec Plzně 2017 v kategorii dorostu se stala atletka AK Škoda Plzeň Kateřina Skypalová. Ta v loňském roce získala titul na ME juniorů, ovládla domácí šampionát dorostu, do 22 let i dospělých.

Dalšími oceněnými dorostenci byli Eliška Fajfrlíková (sportovní aerobik), Jakub Forejt (atletika), Ondřej Gemov (plavání), Jan Hašek (MTBO, LOB), Filip Jireš (zápas), Jan Louda (badminton) a Kristýna Štemberová (plavání).

Ve spolupráci Západočeské univerzity a Nadace sportující mládeže byla za skloubení sportovních a studijních výsledků udělena také Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni. Její držitelkou se stala Eliška Fajfrlíková, studentka Sportovního gymnázia Plzeň.

Poděkování za dlouholetou a obětavou práci s mládeží se dostalo trenérovi házené Františku Egermaierovi. Ocenění pro plzeňskou Trenérku roku mládeže převzala Lucie Plašilová (atletika). Do nejužší nominace nejlepších trenérů loňského roku patří ještě Miroslav Horák (jachting) a Jakub Ryba (atletika).

V kategoriích družstev byly v aktegorii žactva oceněny: TJ Plzeň – Litice, starší žáci (Pozemní hokej), 31. ZŠ Plzeň, starší žákyně (Házená), Pětibojařské sportovní centrum v Plzni, mladší žáci (Moderní pětiboj), KVS Plzeň, starší žáci (Vodní pólo), LK ARCUS Plzeň, starší žactvo (Lukostřelba). V kategorii dorostu TJ Lokomotiva Plzeň, posádka Tereza Dobrá a Jakub Dobrý (Jachting), 1. LK Plzeň 1935, družstvo juniorů (Lukostřelba), HC Plzeň 1929, družstvo juniorů (Lední hokej) a HC Plzeň 1929, družstvo staršího dorostu (Lední hokej).

Nejlepší akcí z programu TOP Junior Sport Plzeň, do kterého jsou zařazeny špičkové mezinárodní soutěže pro mládež, byl premiérově vyhlášen Memoriál Stanislava Štrunce, jehož pořadatelem je VIKTORIA PLZEŇ.