Výstava v mázhauzu představí plzeňské sportovní naděje

05.03.2018

Jména nejlepších sportovců města Plzně za rok 2017 v kategoriích žactva a dorostu budou odtajněna až v druhé polovině března, již od 9. 3. ale bude mázhauz plzeňské radnice patřit právě sportovním nadějím.

  • Výstava v mázhauzu představí plzeňské sportovní naděje
    Výstava v mázhauzu představí plzeňské sportovní naděje

Na výstavě Sportovec Plzně 2017, kterou připravila Nadace sportující mládeže, se představí profily všech sportovců (jednotlivců i družstev) nominovaných ve stejnojmenné anketě.

Výstava, která se bude konat již po šestnácté, je tradiční doprovodnou akcí k vyhlášení Sportovce Plzně v mládežnických kategoriích. Jejím cílem je prezentovat úspěchy mladých plzeňských sportovců, kteří vynikajícím způsobem reprezentují Plzeň v České republice i zahraničí.

Vedle samotných profilů budou k vidění také poháry a medaile, které vybojovali mladí plzeňští hokejisté, házenkáři, plavci, ale i zástupci řady dalších sportovních odvětví.

Mezi těmi, jejichž jména se v minulosti objevila v nominacích nejlepších plzeňských sportovců, najdeme celou plejádu pozdějších sportovních hvězd, účastníků olympijských her, vítězů mistrovství světa či Evropy.

Příkladem může být olympijská vítězka ve sportovní střelbě Kateřina Emmons, medailistka z OH v Londýně Adéla Bruns (Sýkorová), nejlepší házenkář světa roku 2010 Filip Jícha, tenistky Barbora Strýcová a Andrea Hlaváčková, moderní pětibojaři Michal Michalík a Barbora Kodedová, běžec na lyžích Aleš Razým nebo cyklisté Roman Kreuziger s Františkem Raboněm.

Bez nadsázky se tak do mázhauzu plzeňské radnice můžete přijít podívat na sportovní hvězdy zítřka.

Výstava potrvá do 29. 3. a veřejnosti bude přístupná denně od 8 do 18 hodin. Podrobnější informace jsou k dispozici na www.sportovecplzne.cz.

  • ČASPV
  • ČSS
  • SSS ČR