Finále Sportovních her MŠ nadchlo malé sportovce

21.05.2019

Více než 500 dětí z 23 plzeňských a dvou hostujících mateřských škol z Přeštic se zúčastnilo finále 4. ročníku Sportovních her mateřských škol (SHMŠ).

  • Finále Sportovních her MŠ nadchlo malé sportovce
    Finále Sportovních her MŠ nadchlo malé sportovce

Více než 500 dětí z 23 plzeňských a dvou mimo soutěž startujících přeštických mateřských škol se zúčastnilo dnešního finále 4. ročníku Sportovních her mateřských škol (SHMŠ).

Na Městském atletickém stadionu ve Skvrňanech závodily nejúspěšnější mateřské školy z únorových kvalifikací čtyř hlavních plzeňských obvodů a školky z Křimic, Lhoty a Černic. Soutěžilo se v následujících disciplínách: skok daleký z místa, hod míčkem z místa, člunkový běh 4x6 metrů, podlézání a přeskakování překážky a závěrečná štafeta. Pro nesoutěžící děti byla navíc připravena řada doprovodných akcí. „Jsem ráda, že tahle akce přivádí děti k pohybu už v předškolním věku. Nabíjí mě, že mají bezprostřední radost, z toho, že sportují a je jim úplně jedno, jestli skončí první, druzí nebo třeba poslední,“ řekla radní města Plzně pro oblast školství Lucie Kantorová.

Finále sledovala řada dalších osobností, např. vedoucí odboru školství MMP Dagmar Škubalová, vedoucí oboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání MMP Přemysl Švarc, starosta Křimic Vít Mojžíš, starostka Lhoty Zdeňka Hončarová, místostarostové obvodů 1, 2 a 3 Ilona Jehličková, Eva Trůková a Petr Baloun a předseda správní rady Nadace sportující mládeže František Berka.

Akci pořádalo město Plzeň ve spolupráci s o.p.s. Pohyb a zdraví, partnerem je Nadace sportující mládeže. „Líbí se mi, že koncept Nadace sportující mládeže prostřednictvím Pohybu 1P, Sportovních her mateřských škol a Festivalu sportu vede děti systematicky a cílevědomě od počítačů, tabletů a mobilů k pravidelnému sportu,“ uvedl ředitel Pohyb a zdraví o.p.s. Petr Vinkelhöfer.

Výsledky:

Družstva

1. místo     37. MŠ    1742 bodů
2. místo    56. MŠ    2285 b.
3. místo    91. MŠ    2406 b.
4. místo    60. MŠ    2420 b.
5. místo    63. MŠ    2458 b.
6. místo    64. MŠ    2497 b.
        
Jednotlivé discipliny:

Hod do dálky:    

Anežka Lintnerová, 37. MŠ    
Kryštof Soukup, 56. MŠ

Člunkový běh:    

Silvie Simonová, 63. MŠ
Adéla Polívková, 63. MŠ
Vít Roučka, 90. MŠ

Skok z místa:        

Tereza Tůmová, 5. MŠ
Kryštof Soukup, 56. MŠ

Překážka:    

Vendula Vošahlíková, 37. MŠ
Tomáš Singer, 37. MŠ

  • ČASPV
  • ČSS
  • SSS ČR